Veseli december smo na OŠ Gustava Šiliha Laporje letos popestrili tudi z različnimi predstavitvami poklicev. Na pomoč so nam priskočile srednje šole, ki so s svojimi učitelji in dijaki pripravile različne kreativne delavnice. V si učenci od 6. do 9. razreda so se 8. decembra udeležili dveh različnih delavnic.

Naši učenci so napisali svoje vtise iz delavnic:

• Delavnica Srednje-elektro računalniške šole Maribor je bila najbolj zanimiva in moderna. Poleg stare naprave Nikole Tesla so mi bili všeč novi roboti, še posebej tisti, ki nam je zaplesal Gangnam style.
  • Na delavnici Srednje gradbene šole in gimnazije Maribor smo s pomočjo računalniškega programa Arhicad izdelali načrt za hišo in opremili njene prostore. Bilo je zares zanimivo.
  • Dijaki Srednje gradbene šole in gimnazije Maribor so nas učili delati mozaik. Naredila sem veliko srce.
  • Dijaki Srednje gostinske šole Maribor so nas naučili peči ameriške palačinke in pripravljati koktajle. Všeč mi je bilo, ker smo lahko vse te dobrote kasneje pojedli.
  • Uživala sem na delavnici Srednje šole Slovenska Bistrica, na kateri smo s pripravo stojnice skušali prodati najrazličnejše izdelke.
  • Na delavnici Srednje trgovske šole Maribor so mi dijakinje, ki se šolajo za aranžerskega tehnika, narisale na roko tatu. Izdelovali smo čudovite škatlice.
  • Na delavnici Biotehniške šole Maribor smo izdelovali majhne šopke in naredili aranžmaje iz vijolic. V tem sem zares uživala.
  • Dijaki Srednje strojne šole Maribor so nas učili natančnega merjenja s »šublerjem« oziroma pomičnim merilom.
  • Z dijaki srednje šole za prehrano in živilstvo smo na mafine naredili snežake, precej pa smo se namučili z oblikovanjem prestic in drugih slanih dobrot.

Dijaki so skupaj s svojimi mentorji pokazali, da je za uspešnost v vseh poklicih potrebna velika mera  kreativnosti in natančnosti. Učenci so uživali v ustvarjanju in izzivih.

Vsem sodelujočim srednjim šolam se za pomoč iskreno zahvaljujemo.