V torek, dne 7. 2. 2017, smo na OŠ Gustava Šiliha Laporje obeležili slovenski kulturni praznik s prireditvijo v čast našemu največjemu pesniku, dr. Francetu Prešernu. Spomnili smo se velikih mož, ki so s svojim pisanjem pripomogli k ohranitvi našega jezika. Učenci so predstavili avtorja prve slovenske knjige Primoža Trubarja, pisca Pesmi za pokušino Valentina Vodnika, učenke so kot Urška, Rozamunda in Julija zastavljale vprašanja publiki, nazadnje pa so celotno Zdravljico po posameznih kiticah deklamirali učenci od 1. do 9. razreda, pri čemer je zadnjo predstavil sam gospod doktor. Lahko smo prisluhnili tudi OPZ-ju, mladim Orffovim inštrumentalistom in igranju na trobento ter spoznali sodobni ples. Po prireditvi je sledilo še druženje z nekdanjimi delavci šole, ki so se z veseljem odzvali vabilu in nas počastili s svojim obiskom. Scenarij je nastal po zamisli ge. Albine Avsec, ki se vsem sodelavcem in učencem iskreno zahvaljuje za sodelovanje.