Že nekaj let uspešno sodelujemo v projektu UPI, ki poteka pod okriljem Javne agencije SPIRIT. Naslov letošnjega projekta je Podjetnik v vrtičkanju. V tem šolskem letu bomo z učenci na šolskem zeliščnem vrtu gojili za naše kraje značilna zelišča. Ozavestili jih bomo o pomenu ekološkega načina pridelave zelišč, kar bo podlaga podjetniški ideji, temelječi na ekološki ozaveščenosti in poudarjanju samooskrbe s hrano. Naš izziv bo pridobiti sveže ideje za izdelke (sirupi, čajne mešanice, dišavne vrečke, kozmetična sredstva …), preizkušati potencialne rešitve ter preveriti njihovo uporabnost, koristnost in tehnično izvedljivost. Poskušali bomo najti sponzorska sredstva za naš projekt in izdelke tudi tržiti. Vodja projekta je Marjetka Čas.