V sredo, 26. 4. 2017, smo slovesno zaključili branje za bralno značko v tem šolskem letu.

Ob tej priložnosti nas je obiskala gospa Janja Vidmar, slovenska pisateljica in scenaristka. Njena mladinska dela so glede na žanr: socialno-psihološki romani (Debeluška, Princeska z napako), socialno-psihološke povesti (Matic je kaznovan, Matic v bolnišnici, Manca&rock), avanturistične realistične povesti (Junaki petega razreda, Druščina iz šestega b), grozljivke (Hiša groze, Stvor), kratka realistična proza (Bučko Superga) in fantastične pripovedi (Aknožer, Leteči krožnik na našem vrtu).

Na prireditvi so priznanja za svoje potovanje s knjigo dobili prvošolčki, ki šele vstopajo v privlačni svet književnosti, in 9 devetošocev, ki so bralno značko osvojili vseh 9 let na OŠ Gustava Šiliha Laporje. Ti so se sicer udeležili tudi nagradne ekskurzije v Ljubljano in bodo za svojo zvestobo knjigam prejeli knjigo Od genov do zvezd Saša Dolenca,ki je leta 2016 prejela priznanje zlata hruška za izvirno slovensko mladinsko poučno knjigo.