V petek, 6. 10. 2017, je bil na naši šoli prav poseben dan, saj smo v Šolsko skupnost sprejeli 17 nadobudnih prvošolcev. Letošnji Teden otroka je potekal pod naslovom Povabimo sonce v šolo in to je bila tudi rdeča nit prireditve ob sprejemu prvošolcev. Prireditev sta mojstrsko povezovala Luka Perkovič in Luka Urban Kitek. Vsi nastopajoči pa so s svojimi točkami dokazali, da obvladajo veščine ubranega petja, plesa in recitiranja in bili zato nagrajeni z bučnim aplavzom. Prvošolcem smo ob koncu prireditve podelili diplome, ki jih bodo vedno spominjale na ta poseben dan in jih presenetili še z majhnimi darilci, ki smo jih izdelali posebej zanje, tj. sončki na verižicah z datumom sprejema v Šolsko skupnost. Podarili pa smo jim tudi zvezke, kajti … pametni pišejo.

Marjeta Čas