(prejšnji prispevek – 15.10.)

Erasmus+ Portugalska

Ponedeljek 16.10.

Naša nočna dogodivščina je postajala vedno bolj napeta, saj smo vsi nestrpno čakali, kdaj bomo lahko odšli v Viseu. Nekaj učencev je noč kar prebedelo in čakalo. Ura je bila šest zjutraj in takrat so se učitelji odpravili po zajtrk. Čakanje se je vleklo zelo dolgo. Končno je napočil trenutek, ko so odprli ceste in smo lahko odšli naprej. Tokrat je vožnja potekala brez težav in kar hitro smo prišli na cilj. Vzeli smo kovčke in se odpravili proti hotelu. Ker smo potovali tako dolgo in ponoči nismo ravno veliko spali, smo se namalicali, umili in šli počivat. Prosti smo bili do 18.00 ure. Čili in spočiti smo se vsi učenci in učitelji odpravili v manjšo kavarno. Po poti smo se ustavili v bližnji lekarni, kjer smo si kupili maske, da smo se zaščitili pred dimom, ki je ovijal mesto zaradi gozdnih požarov.

V kavarni smo bili vse do 20.00 ure in si naročili prigrizke. Lahko smo poskusili tudi tradicionalne pekovske izdelke. Večerjo smo imeli v restavraciji, kjer so nam postregli tipično portugalsko hrano. Učenci smo se morali  pomešati med seboj in se pogovarjati v angleščini. Prebili smo led in pričeli sklepati nova prijateljstva.

Ob koncu dneva smo se utrujeni od dogodkov zadnjih dni odpravili v hotel, se stuširali in se prepustili spancu.

Avtorici: Maruša Mraz in Lorella Potočnik Ovčar