KAJ SE DOGAJA V ŠOLSKI KNJIŽNICI V LETU 2018/19

BEREMO SKUPAJ

“Ko se enkrat naučiš brati, boš večno svoboden.”

(Frederick Douglass)

Prvi korak smo naredili že pred leti, naučili smo se brati. Zato lahko danes beremo skupaj in bomo lahko čez čas odločali, v kakšnem svetu hočemo živeti.

»Pismenost je prvi korak k svobodi, k osvoboditvi iz družbenih in ekonomskih omejitev. To je predpogoj za razvoj, tako osebni kot družbeni. Zmanjšuje revščino in neenakost, ustvarja bogastvo in pomaga izkoreninjati težave s prehranjevanjem in javnim zdravjem.«

(iz UNESCO-ve poslanice ob mednarodnem dnevu pismenosti 2018)

Beremo skupaj … tudi v 7. razredu, in sicer knjigo, ki smo jo dobili v okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo. To knjigo beremo še posebej navdušeno, saj nam omogoča udeležbo na Cankarjevem tekmovanju.

Božena Ferenčina Brence, prof.