Medpredmetni projekt Laporski hram učenosti – vrata v svet je nastal ob 190-letnici organiziranega šolstva v Laporju in 50-letnici poimenovanja šole po Gustavu Šilihu. Cel teden smo pridno delali po skupinah in dodobra spoznali šolstvo nekoč in danes, življenje in delo prof. Gustava Šiliha, naravoslovne predmete in glasbo v preteklosti, šolsko prehrano, izdelovali stare igrače ter igrala in še vrsto zanimivih reči. Ob zaključku projekta, na kulturnem dnevu z naslovom Igrali so se nekoč – igrajmo se danes, so učenci s prikazom ljudskih plesov, iger, pesmi, izštevank ipd. obudili bogato kulturno dediščino naših prednikov in tako poskrbeli, da ne gre v pozabo. Učenci od 6. do 9. razreda so se pomerili tudi v kvizu o zgodovini šolstva v Laporju, na katerem je največ znanja pokazala ekipa osmošolcev in tako prejela posebno priznanje.