Aktivnosti v okviru Evropskega tedna mobilnosti, ki je trajal med 16. in 22. 9. 2019, so se v petek, 20. 9. 2019, zaključile s turnirjem v ulični košarki za osnovno in srednješolce. V dopoldanskem času so prizorišče zasedli učenci osnovnih šol iz občine Slovenska Bistrica, med katerimi so se turnirja udeležili tudi učenci naše šole. Zastopali so nas Gaj Onič, Gal Onič, Gašper Papotnik in Luka Vanček, vsi iz 7. razreda. Fantje so se kljub temu, da ulične košarke do sedaj skupaj sploh še niso igrali, zelo borili in bili tik za petami najboljšim ekipam. Na koncu so zasedli 4. mesto. V odmoru tekmovanja pa so se posamezniki lahko preizkusili še v metu žoge preko čisto pravega avtomobila in v metanju trojk.