V četrtek, 10. 10. 2019, je bila v Žalcu na I. OŠ Žalec otvoritev bienalne razstave grafik slovenskih osnovnošolcev. Bienale pomeni, da je natečaj izveden vsaki dve leti. Tokratna tema je bila zelo široka – barva v grafiki, tako smo na natečaj poslali tudi barvne grafike naših učencev, ki so prepričale tričlansko komisijo s predsednico dr. Bea Tomšič Amon. Izmed 1372 grafičnih listov iz 114 slovenskih šol jih je rastavljenih 389. Veseli smo likovnega dosežka naših učencev, saj jih je 8 doseglo bronasto priznanje na državnem nivoju. Dobitniki so: Karla Rap, Živa Kovačič, Niko Šparakl, Sara Strnad, Matija Kavkler, Rok Stupan, Stela Kropec, Barbara Potisk. Spremljevalni program otvoritve je bila tudi letos kakovostna glasbeno – plesna predstava in otovoritev razstave častne predsednice akademske slikarke in grafičarke Mojce Zalokarnik.
..
Iskrene čestitke dobitnikom bronastih priznanj. 
Mentorica Renata Jesenek