Spoštovani učenci in starši!

Dočakali smo dan, ko se bomo ponovno srečali v šolskih klopeh, česar se učitelji že zelo veselimo.

Zaradi lažjega začetka vam pošiljamo nekatere informacije o samem načinu dela v šoli.

– V šolo prihajajo popolnoma zdravi učenci iz zdravih družin.

– Izven razreda učenci uporabljajo zaščitne maske. V razredu maske niso potrebne. Prosimo, da imajo učenci vrečko za shranjevanje maske oziroma masko nosijo na elastiki pod brado, ko je ne uporabljajo.

– Zjutraj ob vstopu v šolo si učenci roke razkužijo pri vhodu, kasneje pa si jih večkrat temeljito umivajo.

– Starši otroke pospremite samo do vhoda v šali, naprej v garderobo gredo sami.

– Jutranje varstvo poteka v prostorih bivšega vrtca ( 1. razred – 1. učilnica, 2. razred – 2. učilnica).

– Učenci, ki imajo naročen zajtrk in pridejo v šolo pred 7. 30 gredo skupaj z učitelji ob 7.30 zajtrkovat. V kolikor ima otrok naročen zajtrk, a ga ni v šolo do 7.30, pride v šolo ob 7.40  in gre sam v jedilnico.

– S poukom pričenjamo kot po navadi, ob 8.10. V kolikor učenec nima naročenega zajtrka in ni v JV, naj v šolo ne pride pred 7.45.

– KOSILO imajo učenci po naslednjem razporedu: 1. razred – 12.30, 2. razred – 12.45, 3. razred – 13.00.

– Po kosilu so učenci zunaj oz. v učilnicah jutranjega varstva (1. in 2. razred), tretješolci pa v Šilihovi dvorani.

– Starši lahko pridete po otroke sami v učilnico za OPB po kosilu. Ob prihodu upoštevajte preventivne varnostne ukrepe (razkuževanje rok, uporaba maske, ustrezna varnostna razdalja).

– Starši nimate prostega vstopa v prostore šole. V kolikor morate kaj nujno urediti, se napovejte, pred vstopom v šolo pozvonite pri vratih in počakajte, da vas pride nekdo sprejet.

– Otrok naj v šolo prihaja in iz nje odhaja ob uri, ki ste jo navedli v anketi, saj smo tako prilagodili urnike in učitelje. Vsako spremembo vnaprej sporočite in se dogovorite.

– Za avtobus učenci potrebujejo masko. Ob vstopu si morajo razkužiti roke ter sesti na označena mesta oziroma se ravnati po navodilih šoferja.

– Učenci naj imajo s seboj rezervna topla oblačila (zaradi zračenja učilnic) ter bidon za vodo.

Lepo vas pozdravljamo in že komaj čakamo, da se vidimo!