Praznik Občine Slovenska Bistrica smo počastili tudi na naši šoli, in sicer že v sredo, 9. marca.

Ker letos praznujemo 110-letnico šolske zgradbe, smo v mesecu oktobru izvedli medpredmetni projekt z naslovom »Tudi babica in dedek sta hodila v mojo šolo«, ob katerem smo spoznavali, kako so včasih otroci hodili v šolo, kako so se tam učili, spoznavali smo profesorja Gustava Šiliha in njegovo delo in se spraševali, zakaj je pomembno, da se tudi danes o tem pogovarjamo.

V okviru tega projekta smo zbirali tudi pisno in ustno gradivo za izdajo kazalk, ki jih je na prireditvi predstavila gospa ravnateljica.

Vabilu na svečano prireditev se je odzvalo precej gostov, tudi podžupan Občine, gospod Stanislav Mlakar ter bivši delavci naše šole. Posebna gostja prireditve pa je bila direktorica knjižnice Josipa Vošnjaka Slovenska Bistrica, gospa Patricija Breznikar. Spregovorila je nekaj besed o pomenu bralne kulture, knjig in o občinskem prazniku. Seveda so prireditev popestrili tudi naši učenci, in sicer šolski ansambel, Neven na kitari, Luka z recitacijo in plesalke drugega razreda.