Drugi vikend v marcu so prostore planinskega doma na Boču že tradicionalno zavzeli pevci mladinskega pevskega zbora OŠ Gustava Šiliha Laporje. Pravzaprav učencev na Boču skorajda ni bilo videti. K temu so v prvi vrsti botrovale dolge in številčne pevske vaje, nekoliko pa tudi rahlo deževje, ki je bilo učencem pisano na kožo, saj so imeli dober razlog, da so lahko prosti čas preživljali po sobah ob prepevanju popevk, igranju raznih družabnih iger, manikiranju nohtov in dolgih pogovorih.

Pevske vaje so bile po oceni zborovodkinje Katje Lovrenčič, korepetitorke Alenke Fidler in učiteljice Renate Kovačič nadvse uspešne tako z vidika pevskega napredka kot z vidika druženja.

Učenci so povedali, da so se letošnje intenzivne pevske vaje na Boču odvile s turbo ekstra povečano hitrostjo in da pevci komaj čakajo naslednje leto, da se ponovijo.