V petek, 18. 3. 2016, smo za materinski dan pripravili prireditev v telovadnici. Najprej je spregovoril predsednik KS Laporje, g. Štefan Otorepec, predstavili pa so se tudi vsi trije šolski zbori, šolski bend in tri plesne skupine, vključene v Plesno šolo Natke Geržina in Plesni klub Lara. Otroci smo željni pravljic, zato so nas vseskozi spremljali liki iz Rdeče Kapice, četudi v nekoliko drugačni, bolj sveži preobleki. Izvedeli smo, da Rdeča Kapica tudi odraste in takrat se vsekakor zna postaviti zase. Mamam in babicam smo se predstavili s plesom, petjem, deklamacijami in dramatizacijami, nismo pa pozabili niti na očke v želji, da bi še naprej stali mamam ob strani. Aktiv kmečkih žena Laporje je poskrbel, da smo se po prireditvi okrepčali in prijetno pokramljali v Šilihovi dvorani. Hvala vsem, ki ste se odzvali vabilu in preživeli prijetno popoldne v naši družbi.