Da so otroci željni novih znanj, dokazujejo uspehi mladih raziskovalcev OŠ Gustava Šiliha Laporje. Kar 14 učencev je pod vodstvom mentorjev letos odkrivalo nova vedenja z različnih področij ter strnilo spoznanja v 8 raziskovalnih nalogah, ki smo jih predstavili na 24. regijskem srečanju mladih raziskovalcev Spodnjega Podravja in Prlekije v soboto, 2. 4. 2016, v Kidričevem.

Ponosni smo, da smo prav vsi laporski raziskovalci dosegli bodisi srebrno bodisi zlato priznanje, in sicer 5 zlatih ter 3 srebrna, kar 5 nalog pa se je uvrstilo še na državni nivo.

Zlato priznanje z uvrstitvijo na državno raven so dosegli:

• Jurij Hojnik, Uroš Sobotič Verdnik z nalogo Merjenje kapacitete pljuč s pomočjo Arhimedovega zakona (mentorja: Alenka Fidler, Marijan Krajnčan);
  • Sara Bevc, Katja Košič: Ali je kupčkanje “kul”? (mentorica: Mateja Vouk);
  • Tiana Pufič, Eva Žnidar: Kuhajmo po Kalinškovi (mentorica: Marjetka Čas);
  • Ajda Detiček: Kako iz blaga najučinkoviteje odstraniti madež iz bučnega olja? (mentorica: Barbara Čretnik).

Zlato priznanje sta osvojila tudi:

• Žiga Iršič, Niki Vantur: Izvor krajevnih imen v šolskem okolišu (mentorica: Albina Avsec).

Srebrno priznanje z uvrstitvijo na državno raven je prejel:

• Miha Sterkuš z nalogo Vpliv različnih delov svetlobnega spektra na kalitev in rast rastlin (mentorja: Boža Arko, Robert Sterkuš).

Srebrno priznanje so prejeli še:

• Neven Otorepec, Gašper Pušnik: Spopadanje s stresnimi situacijami učencev na OŠ Gustava Šiliha Laporje (mentorica Tina Lešnik);
  • Luka Urban Kitek, Filip Rap: Čokolada (mentorica Natalija Koprivnik).

Untitled-1aaaaaaa

Brez naslova

Veselje ob vrnitvi v Laporje je bilo nepopisno, saj je bil poplačan ves trud, mi pa smo bili bogatejši za številna nova življenjsko pomembna spoznanja.

Mladi raziskovalci OŠ Gustava Šiliha Laporje