V soboto, 23. 4. 2016, smo se z učenci 7., 8. in 9. razreda v okviru izbirnih predmetov podali na strokovno ekskurzijo na Dunaj. Ogledali smo si največje dunajske znamenitosti. Od znotraj smo si ogledali dvorec Schönbrunn. V panoramski vožnji po mestu smo videli opero, parlament, mestni teater, mestno hišo, univerzo in še mnogo več. Po ogledu trga Marije Terezije je  sledil ogled zbirk v Naravoslovnem muzeju. Sprehodili smo se skozi mestno jedro, kompleks dvorca Hofburg, mimo Španske jahalne šole, avguštinske cerkve, grobnice Habsburžanov in cerkve sv. Petra. Videli smo znamenito katedralo svetega Štefana. Občudovali smo lahko Plečnikovo arhitekturo in Hundertwasserjevo hišo. Nazadnje smo se zabavali v zabaviščnem parku Prater. Realizirali smo cilje, ki smo si jih zastavili v okviru predmetov ter spoznali še veliko več.