Danes smo se prebudili v sončno in toplo jutro, polni pričakovanja, kaj nas čaka. Dan smo začeli z zajtrkom v hotelu, kjer imajo zelo pestro izbiro hrane in vsak najde nekaj za svoj okus. Čakal nas je dan pohajkovanja po Budimpešti. Obiskali smo šolo in učno uro angleščine z madžarskimi učenci. Razdelili smo se v skupine in se med seboj bolje spoznali. Zastavljali smo različna vprašanja in odgovarjali nanje. Naučili smo se tudi že nekaj madžarskih besed.

Sledil je sprehod po Budimpešti. Prva postaja je bila Mesto v mestu, ki je zasnovano v transilvanskem slogu, ker je bil arhitekt iz Transilvanije. Druga postaja je bila šola,  ki je pred kratkim praznovala okroglo obletnico, sto let. Sledilo je kosilo. Po kosilu je sledil ogled bazilike prvega krščanskega kralja Madžarske, v njej je shranjena njegova desna roka, ki je na voljo, da si jo ogledaš. Na trgu herojev so upodobljeni kipi največjih junakov Madžarske. Naša zadnja postaja je bil pomanjšana različica gradu v Transilvaniji. Grad na Madžarskem so zgradili, ko se je Transilvanija pridružila Romuniji.

Po dolgem dnevu, polnem dogodivščin, smo se odpravili na večerjo in po večerji je sledil prosti čas in spanje.

Eva Ferlinc in Anika Helbl