Skupaj s pomladjo so rokave zavihali tudi učenci in učenke OŠ Gustava Šiliha Laporje. V podaljšanem bivanju so učenci priskrbeli material, sadike, prst in semena, da so lahko izdelali svoj mini vrtiček. Za vrtiček bomo pridno skrbeli, da bomo lahko občudovali cvetlice in pojedli plodove. Tudi na šolskem vrtu že pridno uspevajo spomladanske vrtnine, sadimo pa tudi nove grmovnice, pri čemer nam pomagajo mentorji.

Na naši šoli smo se z navdušenjem pridružili projektu Čebelarske zveze Slovenije, ki nam je skupaj z Zavodom za gozdove Slovenije in Semenarno Ljubljana, podarila sadiko lipe in semena sončnic. Lipo nam je pomagal posaditi g. Ivan Potisk, čebelar z dušo in srcem. S svojimi izkušnjami in znanjem je ozavestil pomen lipe, ki je simbol slovenske identitete, zelene države, naravne in čiste krajine. S saditvijo lipe in sončnic pa pomagamo naši kranjski sivki, avtohtoni pasmi čebele, ki je glavna opraševalka rastlin, od katere je odvisna pridelava hrane. Za našo lipo bomo lepo skrbeli, prav tako si bomo prizadevali za čisto in naravno okolje.

Učenci OŠ Gustava Šiliha Laporje