Mladi ustvarjalci naše šole so se 20. aprila udeležili zaključka Likovnega in literarnega natečaja Naravne in druge nesreče – Pozor nevarne snovi. Regijska podelitev nagrad in priznanj je potekala v prostorih Poklicne gasilske enote Maribor. Na regijski ravni natečaja je bilo v vsaki triadi izbranih 5 likovnih del in med njimi tudi likovna dela Žive Kovačič, Luka Urbana Kiteka, Lane Kušar in Veronike Šela. Na področju literarnih del pa je bila uspešna Asja Majhen pod mentorstvom ge. Božene Brence.

Po slavnostni podelitvi so nam predstavili prostore in delovanje poklicne gasilske brigade Maribor. Preizkusili smo sirene, opazovali gasilca pri spustu po drugu in se sprehodili po gasilski garaži.

V prostorih klicnega centra številke 112 smo čakali na klic v sili, a v tem času k sreči ni nihče potreboval pomoči.

Vsa izbrana dela na regijskem nivoju natečaja so bila poslana na državni nivo. Nagrajenka državnega natečaja pa je Asja Majhen.

Vsem nagrajencem iskrene čestitke.

 

Mentorica Renata Jesenek