Erasmus+ Portugalska

15.10.

Ob treh zjutraj smo se polni pričakovanj podali na pot proti Portu. Ko smo se z avtobusom popeljali proti letališču Dunaj, še nismo slutili, da bo naša pot takoooo zelo dolga. Ko smo končno prispeli na letališče na Dunaju, smo bili vsi zmedeni in spraševali smo se:  ‘Kaj če se kaj zgodi na letalu?’ ‘Kaj pa če izgubim moj kovček?’ ‘Kaj če zamudimo let?’ Ampak na srečo smo se kmalu vkrcali za naslednji let v Belgijo, natančneje v Bruselj. Let je potekal brez težav, čeprav so bili vsi še vedno zelo napeti in nervozni, ko smo poleteli in pristajali. Ko smo prišli v Bruselj, smo imeli med letoma prosti dve uri, zato smo se odločili, da gremo še nekaj pojest. Na začetku smo bili zelo izgubljeni, prepričani smo, da smo pol ure zapravili samo z iskanjem restavracije. Naša miza se je kar šibila pod težo hrane, ki smo jo pojedli. Nato smo odšli nazaj na terminal, kjer naj bi bil let v Porto, ampak smo opazili, da se je let prestavil na drug terminal in morali smo se kar podvizati, da smo pravočasno prišli na let. Ta let je bil še boj razburljiv kot prejšnji, saj smo izkusili nekaj turbulenc, ki so nagnale strah v kosti nekaterim učencem. Ob približno 15.30 (po portugalskem času) smo prispeli v Porto. Učenci smo bili navdušeni in se kmalu za tem seznanili z nemškimi in estonskimi učenci. Ko smo se sprehodili čez to mesto, je bilo veliko učencev presenečenih nad zgodovino mesta. Po dveh urah sprehajanja po slikovitih ulicah s pisanimi stavbami  smo postali utrujeni ter si privoščili majhen prigrizek. Kmalu za tem smo šli mimo poznane knjigarne, kjer stojijo posebno narejene stopnice, ki so inspirirale pisateljico Harryja Potterja!

Ob 20. uri smo se vrnili na letališče, kjer smo pobrali še italijanske in latvijske učence. Na pol poti v Viseu smo naleteli na zastoj zaradi gozdnih požarov. Usmerjeni smo bili na postajališče, kjer smo utrujeni prespali noč kar v avtobusu!

Se nadaljuje…..

Avtorica: Neža Rak