1. Dan v Estoniji

Ob zelo zgodnjih urah smo se uspeli »zvleči« iz postelj, se ob dveh zjutraj zbrati pred šolo in se z mini avtobusom odpeljati proti Zagrebu. Ob prihodu na letališče smo bili vznemirjeni in v pričakovanju novih dogodivščin. Ko je prišel čas za vzlet letala, smo že komaj čakali, da začutimo adrenalin v žilah. Po prvem poletu je bil drugi polet mačji kašelj in postali smo pravi »strokovnjaki« v krajšanju časa med poleti. Po prihodu v Talin smo se skupaj z Nemci odpravili v hotel, ob katerem nam zaledeni kri v žilah. To je stavba iz 14. stoletja, v njem so precej zanimive slike. Ko smo se ustalili, smo odšli na kosilo v Picerijo Pacchino, kjer smo imeli pozno kosilo. Po kosilu smo odšli na sprehod po mestu, kjer smo odkrili zakleti grad, kjer straši. Odločili smo se, da legendo o menihu, ki straši, preverimo še ponoči. Bilo je zelo strašljivo. Po sprehodu smo si privoščili še sladoled in v trgovini kupili vodo, ko smo se vrnili v hotel smo igrali družabne igre. Ko smo postali lačni, smo odšli na najboljšo večerjo – palačinke, po kateri smo se podali na sprehod. Po našem večernem pohodu smo se vrnili v sobe, kjer smo se družili.

Katja Košič, 9.a