Povezava na prejšnji prispevek: 1. dan

2. Dan v Estoniji

Naš drugi dan v Estoniji je bil zelo naporen. Zjutraj smo se že zgodaj zbudili, pojedli zajtrk in ob 9.30 zapustili hotel ter se skupaj z Nemci z avtobusom odpeljali do Nacionalne televizije Estonije, kjer nas je predstavnik televizije za stike z javnostjo popeljal po studiih in celotni hiši. Po ogledu celotne stavbe smo se odpravili do studia čez cesto, kjer snemajo glavne informativne oddaje za ruske prebivalce Estonije. Ko smo z ogledom zaključili, smo se odpravili do nakupovalnega centra, kjer smo pojedli kosilo in si privoščili sladoled. Čas smo izkoristili tudi za nakup spominkov. Po dobrih dveh urah smo se z avtobusom odpeljali do Talinskega pristanišča, kjer smo si ogledali celotno pristanišče ter posneli kar nekaj fotografij. V pristanišču so se nam pridružili Madžari in Litvanci, kasneje pa tudi Italijani in Portugalci. Ko smo bili vsi zbrani, smo se z avtobusom odpeljali do pristanišča, iz katerega smo s trajektom odpluli do otoka Hiiumaa, kjer bomo preživeli naslednjih nekaj dni.

Lana Kušar in Amadeja Ačko, 8.a