Povezava na prejšnji prispevek: 2. dan

3. Dan v Estoniji

Okoli 9. ure smo se vkrcali na avtobus in se odpeljali proti hotelu, kjer se je začel uradni del programa. Tam smo se razdelili v skupine in se začeli spoznavati z delavnicami. Postali smo podjetniki in zraven poslovnega načrta smo morali izvesti tudi razgovor za službo in nekoga zaposliti.

Po tem smo se znova vkrcali na avtobus in se odpeljali na šolo v kraju Kaaina, kjer bomo preživeli naslednje dni.

Nato smo na šoli imeli kosilo, za tem pa smo šli na ogled dveh podjetij, ki se ukvarjata z obdelavo plastike. Iz njihovih materialov smo izdelali umetnine.

Potem smo odšli na dvorec, na katerem poteka pouk, ter restavracija dvorca. Nato smo se po dvorcu razgledali in čeprav v njem straši, duhov nismo srečali. Tam smo tudi pojedli večerjo, kjer je veljalo pravilo, da moramo biti na večerji povsem pomešani, tako da ne sedimo zraven nikogar, ki je iz naše države.

Po večerji pa smo se z avtobusom odpeljali v hotel ter odšli spat, saj nas čaka še naporen teden.

Luka Urban Kitek, 8.a