POČITNICE NA DRUGI POVEZAVE:

KAJ SO POČITNICE NA DRUGI?

Počitnice na Drugi predstavljajo kakovostno preživljanje prostega časa za učence, ki bodo letos končali 6., 7., 8. ali 9. razred osnovne šole.

Tudi letos odpiramo posebno “malo šolo” Počitnic na Drugi, ki je namenjena otrokom iz 4. in 5. razreda.

Letošnje Počitnice na Drugi bodo potekale od torka, 26. junija, do sobote, 30. junija 2018.

Počitnice na Drugi ponujajo:

• pridobivanje znanja z različnih področij na zabaven in sproščen način
  • šport,
  • druženje in zabavo.

ZAKAJ PRITI NA POČITNICE NA DRUGO?

II. gimnazija Maribor nudi odlične pogoje za pridobivanje znanja ter številne športne aktivnosti:

• sodobno opremljene učilnice in laboratoriji (računalniki, najnovejši mikroskopi in ostala laboratorijska oprema),
  • moderna, prostorna in vsestransko uporabna športna dvorana,
  • strokovno usposobljen kader, ki bo poskrbel, da bodo otroci s počitnic na Drugi odnesli kar največ znanja.

KDAJ IN KJE BODO POTEKALE POČITNICE NA DRUGI?

Razpisanih je enajst programskih sklopov, v katere se lahko otroci vključijo. Vse programske sklope bodo izvajali sodelavci II. gimnazije Maribor.

Letošnji sklopi so (po abecednem vrstnem redu):

BIOLOGIJA – Moj BIO laboratorij zabave na Drugi
izvajalki Helena Rihtar, prof., in Tamara Šiško, prof.

DEBATA – S prepričljivimi argumenti do retoričnih uspehov
izvajalca Andreja Mikluš, prof., in Tilen Markelj, trener debaterjev II. gimnazije in sodnik

FILOZOFIJA ZA OTROKE – Velike misli malih ljudi
izvajalec Toni Klis, prof.

FIZIKA – Ogrej se za toploto
izvajalec Matjaž Čerček, prof.

FRANCOŠČINA – Café de Paris
izvajalke Karmen Kaučič, prof., in Mary Ellen Ramasimanana Virtič (naravna govorka), prof., ter Deja Žunko, prof.

GLEDALIŠČE IN MUZIKL
izvajalci Maja Pihler Stermecki (Bilbi), umetniška vodja English Student Theatra, Matjaž Latin, režiser, in Viljem Babič, prof., umetniški vodja Mladinskega pevskega zbora II. gimnazijaa

INFORMATIKA – Escape-room – Pobeg iz šole
izvajalec Mirko Pešec, prof.

KEMIJA – palačinKEMIJA
izvajalki Anita Mustač, prof., in Leonida Serdinšek, prof.

KREATIVNA ANGLEŠČINA – Sezi po zvezdah / Reach for the stars
izvajalci Jasna Sukič, prof., mag. Peter Cigrovski, prof., in Zora Raičević, prof.

LIKOVNA DELAVNICA
izvajalka Natalija R. Črnčec, prof.

MALA ŠOLA POČITNIC NA DRUGI (Počitnice za 4. in 5. razred)
Izvajalci Mojca Remic, mag. razrednega pouka, Nejc Babič, diplomant izobraževalne matematike in kemije, Sašo Topler, profesor razrednega pouka

ŠPORTNE AKTIVNOSTI (vsak dan razen srede in petka med 13.30 in 15.00)
izvajalci Dejan Korotaj, prof., Klemen Breže, prof., Marko Janžič, prof.

Program počitnic na Drugi začenjamo vsak dan z zajtrkom ob 8.00 v šolski jedilnici.

Začetek aktivnosti bo ob 8.30. Program poteka vsak dan do 15.00, razen v četrtek, ko je predvideno kopanje v Termah Ptuj in se vračamo okrog 18.00.

V petek, 29. junija, je predviden celodnevni program, ki ga bomo pričeli ob 8.00, nadaljevali z delavnicami do 13.30 in se nato odpravili na izlet z vlakom. Vračamo se ob 19.00 na večerjo. Program nadaljujemo z zabavnim delom do 24.00. Otroci bodo prespali na II. gimnaziji.

Starši se nam pridružite v soboto, 30. junija, ob 10.00 na zaključni predstavitvi na II. gimnaziji.

Cena letošnje udeležbe v tednu Počitnic na Drugi je 119.00 evr (z  22 % DDV) in vsebuje:

• program in izvedbo ter vse potrebne materiale,
  • strokovno vodenje otrok,
  • uporabo šolske laboratorijske, športne in druge opreme ter potrošnega materiala za izvedbo poskusov in delavnic,
  • stroške prevozov za dejavnosti izven področja šole
  • varstvo otrok,
  • zajtrk,
  • kosilo,
  • večerjo in nočni program v petek
  • celodnevni izlet s kopanjem in kosilom ter prevozom, popoldanski izlet v petek z prevoznimi stroški (vlak) in vstopninami.

KAKO SE PRIJAVITI?

Na Počitnice na Drugi otroke prijavijo starši ali skrbniki preko elektronske prijavnice.Če želite na Počitnice na Drugi prijaviti več kot enega otroka, izpolnite dodatno prijavnico (drugi otrok ima 20 % popusta in cena znaša 95,20 evr). Za popolno prijavo morajo otroci na prvi dan Počitnic na Drugi s seboj prinesti tudi podpisano natisnjeno prijavnico (podpišejo jo starši oz. skrbniki), ki jo najdete na tej povezavi: TUKAJ

Programi oz. delavnice imajo omejeno število udeležencev. Delavnice polnimo do zasedenosti mest.

Sklopi bodo izvedeni ob prijavi vsaj 10 otrok na posamezno predmetno dejavnost, v primeru manjšega števila prijavljenih si pridržujemo pravico predmetni sklop odpovedati in vas prositi za preusmeritev na področje, kjer bo dovolj prijavljenih.

Saša Mikić, spec., prof., koordinator Počitnic na Drugi
Kontaktni podatki: sasa.mikic@druga.si