Na Fakulteti za naravoslovje in matematiko so se učenci izbirnega predmeta Organizmi v naravnem in umetnem okolju (ONA) in učenci uspešni na državnih naravoslovno-matematičnih tekmovanjih v letošnjem letu, udeležili delavnic z živalmi. Ugotavljali smo, ali krastača pleže po steni, kako se vedejo miši v omejenem prostoru, ali se polži privadijo na dražljaje, če ne ogrožajo njihovega življenja. Imeli smo priložnost rokovati z bradato agamo, ščurki, ježem in še mnogo več. Ob Dravi smo se sprehodili do Mariborskega otoka, kjer smo izvedeli legendo o kačji kraljici in da je otok iz trdega staromiocenskega marinskega laporja, ki ga je nanosila reka Drava. Mariborski otok je naravni spomenik, znan predvsem po pticah, ki na njem prezimujejo in zanimivem rastlinstvu. Imeli smo se lepo in prepričana sem, da se bodo nekateri naši učenci na Fakulteto za naravoslovje in matematiko še vrnili ali pa se bodo vsaj kdaj kopali v bazenu na otoku.
Barbara Čretnik