Projekt Medimedo je namenjen otrokom, ki se prav tako srečujejo z zdravniškim poklicem. Ker ta srečanja po navadi niso najbolj prijetna, je cilj projekta zmanjševanje strahu pri otrocih, ki jih navadno bele halje in zdravniški instrumenti strašijo. S tem namenom projekt obiskuje različne vrtce in šole po Sloveniji, kjer študenti medicine skozi igro skupaj z otroki spoznavajo zdravniško delo in orodje, ki ga zdravniki uporabljajo. Otrok sam vodi proces zdravljenja, prostovoljci pri projektu pa spodbujajo čim bolj aktivno preživljanje delavnice in tako otrokom pustijo, da sami igračke cepijo, jim poslušajo srce s stetoskopom, jih povijajo, slikajo z rentgenskim aparatom itd. 

V torek, 16. aprila, je Medimedo zavil tudi v našo Šilihovo dvorano. K njemu so učenci 1. razreda in vrtčevski otroci peljali svoje bolne plišaste ljubljenčke. Tudi njih namreč pestijo najrazličnejše tegobe in bolezni: zlom noge, zvin gležnja, prehlad, kašelj, visoka temperatura … Več si poglejte v galeriji spodaj.