31.1. in 1.2. smo na OŠ Gustava Šiliha Laporje že drugo leto zapovrstjo organizirali t.i. Escape school, tabor za nadarjene učence. Tokrat smo jim poleg številnih delavnic pripravili čisto pravo sobo pobega. Učenci so se morali prebiti skozi tri vsebinsko povezane in v filozofijo sobe pobega zavite naloge. Na vse kriplje so se trudili, da bi razvozlali vse pasti in uganke, ki smo jih za njih pripravili učitelji. Očitno pa naloge vseeno niso bile preveč težke, saj je eni izmed sodelujočih skupin uspelo v prej kot eni uri odkleniti učilnico in se rešiti. Sami so priznali, da je bil skupinski duh tisti, ki jim je pomagal premagati vse ovire, in se dokopati do končnega cilja. Poleg sobe pobega smo za njih pripravili tudi Veliko laporsko zasedanje, kjer so sodelovali s svojimi idejami in rešitvami glede svetovne ekološke problematike, kot naravoslovni detektivi so samostojno izvajali številne poskuse, ustvarjali so lastne ritmične vsebine na glasbenem večeru, naslednji dan pa še animacije in se sprostili v športni delavnici.

Učenci in učitelji smo bili s pripravo in potekom tabora vidno zadovoljni. Domov smo odšli s polno glavo novih idej za prihodnje leto.

 

učiteljica Lea Štante