V petek, 7. 2. 2020, smo v Šilihovi dvorani počastili spomin na našega največjega pesnika Franceta Prešerna. Po uvodnem govoru ge. ravnateljice so učenci na prireditvi deklamirali pesmi Povodni mož, Zdravljica in Gazela 6. Pri slednji so člani izbirnega predmeta Glasbeni projekt ter mladinskega pevskega zbora izvedli preplet recitacije štirih solistk, pesmi, orffovih instrumentov, saksofona in ustvarili pravi spektakel, njihov vodja pa je odigral celo vlogo Prešerna. Seveda niso manjkale še Pavčkove pesmi, pa pesmi naših učenk, ples folkloristov ter sodobni ples Povodnega moža in Urške, petje in igranje drugošolcev ter otroškega pevskega zbora, tako da smo se polni veselja in prijetnih vtisov podali na druženje z nekdanjimi delavci naše šole. Naj nas kultura spremlja na vsakem koraku.

Albina Avsec