V preteklih letih nas je na naši šoli ravno v tem času že prijetno božal vonj po domačih piškotih, srečevali smo učence še “čokoladne”okrog ust, ustvarjalno-delovno vzdušje tudi vrata učilnic niso zadržala, … Kaj se je dogajalo? Otroci  so se skupaj s svojimi učiteljicami in učitelji z vnemo veselega pričakovanja pripravljali na BOŽIČNI SEJEM. Pridne roke so ustvarile veliko vsega, stojnice na božičnem sejmu so se šibile od dobrot in izdelkov. Obiskovalec preprosto ni mogel mimo, brez da bi poskusil kakšno pregrešno dobro, sveže pečeno palačinko, dišeče piškote, se sprehodil med voščilnicami, snežaki, … ali postal in prisluhnil nastopajočim z vedno izvirnim programom.

Letos nam nastala situacija takšne radosti žal ne dovoljuje. Kako torej v “veselem” decembru?
Učiteljice smo zavihale rokave; se že pripravlja, že diši, manjkajo le naši otroci. Pogrešamo jih.