Maj je mesec, ko narava oživi in čas, ko nas sonce običajno že razvaja. Le kaj se je zgodilo letos, da temu ni tako?

Mi se nismo pustili prestrašiti slabim vremenskim napovedim in smo se odločili, da izvedemo pohod na Videž za učence 1. VIO. Medse smo povabili tudi ostale družinske člane – mamice, atije, babice dedke ter brate ali sestre. Zelo veseli smo bili, da se jih je veliko odzvalo našemu povabilu. Pogumno smo se podali na dolgo pot. Veliko smo klepetali, se smejali in uživali v lepi naravi. Na ribniku so nam ribiči pokazali, kako ulovimo ribo. Navdušeni smo jim ploskali, saj so ravno v času našega obiska ujeli kar dve ribi – krapa, težka okoli 3 kilograme. Pot nazaj je bila malce težja, saj so moči že pojenjale, a s skupnimi močmi nam je uspelo.

Imeli smo se zelo lepo, obljubili smo si, da se še srečamo, saj je mesec maj tudi mesec Simbioze gibanja – gibanja vseh generacij. Otroci in odrasli se že zelo veselimo skupne ure športa.

Učenci in učiteljici Andreja in Natalija