V torek sta našo šolo obiskali čarovnici. Družili sta se z bodočimi prvošolčki. Z veseljem sta jima prebrali knjigo o njunih dogodivščinah, z naslovom Ali bi se gnetli na tej metli. Naučili sta jih nekaj čarovniških besed in uroka: »Tok tok tok, švist in so izginili!« Pomagali sta jim izdelati čarovniški klobuk, ki so si ga poslikali in okrasili. Skupaj so čarali in se zabavali. Na koncu pa so si privoščili čarovniški napitek za moč, ter se okrepčali s čarovniško »zobno ščetko« in »čudežno oranžno kroglico« (banano in mandarino). Navdušeni čarovnici sta se poslovili od svojih novih prijateljev, sedli na metlo in švist, pa sta izginili. Ja, kaj pa otroci? Obljubili so, da pridejo 1. septembra zagotovo v prvi razred.

Učiteljici Anika Kavkler in Marjana Štern