Povezava na prejšnji prispevek: 4. dan

5. dan v Estoniji

Ta dan je bil bolj sproščen in zanimiv. Zjutraj smo se zbudili, pojedli zajtrk in se počasi odpravili iz hotela ob 9.30. Obiskali smo mestno hišo in mestno knjižnico, katere knjig na žalost nismo mogli brati, saj so bile napisane v estonščini. Zatem smo se odpeljali do glavnega mesta otoka Hiiumaa, kjer smo imeli prosti čas za nakupovanje in igranje kart s Portugalci. Ko se je prosti čas iztekel, smo se odpravili na skupno kosilo, kjer smo se lahko družili z otroki iz drugih držav in občudovali peščeno obalo. Po kosilu smo si ogledali staro vas sredi gozda, ki je zdaj muzej na prostem. Ker nas je zanimala tudi njihova vera, smo si gledali še cerkev. Prebivalci Hiiumee so v večini protestanti, zato se cerkev od naših po notranjosti precej razlikuje, saj je lesena in drugače opremljena. Po končanem ogledu cerkve smo se po strmih stopnicah podali na vrh svetilnika, kjer nas je navdušil razgled. Seveda pa vse ni šlo po maslu. Ko smo se gugali na veliki in močni gugalnici in tekmovali, kdo je težji, se je ta prelomila na pol. Ker smo bili utrujeni, smo prosti čas preživeli v hotelu, kjer smo čakali na večerjo. Po večerji, ki je bila zelo okusna, je sledila zabava, na kateri smo lahko plesali in se družili. Počasi se bomo morali posloviti…

Sara Bevc, 9.a