Povezava na prejšnji prispevek: 3. dan

4. dan v Estoniji

Naš dan se je začel z okusnim in obilnim zajtrkom. Nato smo s “pešfordom” odšli v šolo gostiteljico, da bi se predstavniki vseh držav med seboj bolje spoznali. Za tem smo se z avtobusom odpeljali v kongresni center, kjer je imela vsaka država svojo predstavitev, temu pa je sledil kviz Kahoot na temo poznavanja naših partnerskih držav. Zmagala je naša učiteljica Tina!

Nato je sledilo kosilo v šoli, po katerem smo imeli 30 minut počitka in časa za pohajkovanje in sprehajanje po šoli in šolskem parku. Čez čas smo se odpeljali na obalo in se ustavili na priobalnem barju. Tam smo lahko opazovali ptice z razglednega stolpa. Nato smo odšli pomešani v mednarodne skupine na Digitalni lov na zaklad, ki je potekal s pomočjo mobilne aplikacije. Ko smo na cilju ugotovili, da zaklada ni, smo se z avtobusom odpravili v hotel, kjer smo si ogledali in se naučili tipični estonski ples. Po plesu smo bili že zelo lačni pice in pizzerija nam jo je dostavila kar v kulturni center, kjer smo se družili z novimi prijatelji.

Po zaključeni večerji nas je avtobus zapeljal do hotela, kjer se ravnokar odpravljamo spat. Lahko noč!

Žiga Kovačič in Timi Leskovar, 9.a