Pozdravljeni!

Prispeli ste v virtualno glasbeno lekarno, ki je nastala v sklopu raziskovalne naloge Glasba – najboljše zdravilo?, katere avtorici sta osmošolki Anika Auer in Ema Vantur. 

Takole pravita:

“Ko sva zaključili z raziskovanjem in obdelavo podatkov, z delom nisva končali. Želeli sva namreč, da bi raziskovalna naloga pustila pečat tudi na naši šoli, ne le na naju. S pomočjo mentorice sva se odločili, da narediva virtualno glasbeno lekarno. Ideja je padla ob prebiranju člankov na spletu. Na več mestih sva namreč naleteli na poudarjanje zdravilnih učinkov glasbe in zdravilnih učinkov poslušanja glasbe, nihče pa ni konkretno ponudil glasbe kot »zdravila«. Ker sva tako v teoretičnem kot empiričnem delu raziskovalne naloge prišli do dveh uporabnih seznamov pesmi, sva vse skupaj združili v najino virtualno glasbeno lekarno. 

Predlagava, da vsak, ki meni, da mu nekaj manjka, najprej zavije v najino virtualno glasbeno lekarno, »pobrska« po policah, preizkusi različna »zdravila«, šele nato, če se stanje ne izboljša, pa se odpravi k svojemu zdravniku.

Človek je že v prazgodovini uporabljal glasbo kot zdravilo, torej bo zagotovo nekaj na tem.”

Sprehodite se po “policah” njune lekarne, morda se najde tudi kaj za vas!

 

Glasba za vzdrževanje veselja 


1       2       3             5

Glasba za preganjanje žalosti

1       2       3       4       5

Glasba za preganjanje jeze

1       2       3       4       5

Glasba za krpanje srčnih ran

1       2       3       4       5

Glasba za preganjanje dolgčasa

1             3       4       5

Glasba za koncentracijo in boljše učenje
Glasbeno ozadje med branjem knjig
Glasba za koncentracijo in sistematično učenje
Glasba za sproščanje
Glasba za meditacijo in čiščenje čaker
Glasba za odpravljanje depresije in občutkov utesnjenosti
Glasba za pozitivno razmišljanje
Glasba za kvalitetno spanje

 

 

Celotno raziskovalno nalogo pa si lahko preberete tukaj:

Glasba-najboljše zdravilo