DAY 3

Danes smo v Marburgu na ogledu mesta in na obisku fakultete za fiziko, kjer imamo različne delavnice o robotiki in umetni inteligenci. Na eni izmed njih učenci izvajajo Turingov test, eden izmed učencev je ‘robot’ in ponavlja odgovore umetne inteligence, eden pa človek, druga dva v skupini pa morata ugotoviti, kdo je kdo. Na drugi delavnici se učijo o algoritmih in na tretji o tem, kako se umetna inteligenca uči. Pri naslednji delavnici so učenci iz legokock sestavili robote, s katerimi so na koncu tekmovali v treh izzivih. Zmagala je skupina, v kateri so bili naše fantje.☺️

DAY 2

Danes smo na šoli, imeli smo spoznavne igre, ogled šole z aktivnostmi, malico. Zdaj nadaljujemo s predstavitvami, naši so krasno predstavili prihodnost transporta, zdravstva in poklice prihodnosti. V skupinah pripravljajo poročila o prihodnosti. Tukaj učenci od 7. razreda naprej nimajo več zvezkov, ampak vsak dobi svojo tablico, na kateri potem pravzaprav dela vse. V učilnicah tako tudi ni računalnikov, samo pametni zasloni. Po pisanju scenarija v skupinah smo pojedli kosilo v šolski jedilnici in se odpravili v bazen v Gladenbachu, kjer smo plavali, skakali v vodo, se spuščali po toboganu (učitelj Žiga je imel najhitrejši čas) in se pogreli v parni savni. Uživamo!

DAY 1

Pot v Nemčijo.