marec 2024
P T S Č P S N

Gibanje in zdravje za dobro telesno in duševno počutje

Naša šola bo v šolskem letu 2018/2019 pričela uvajati poskus razširjenega programa v osnovni šoli – sklop GIBANJE IN ZDRAVJE ZA DOBRO PSIHIČNO IN FIZIČNO POČUTJE.

Zdravje je osnovna pravica vsakega posameznika, od katere je odvisna kakovost njegovega življenja. Redna telesna dejavnost, zdravo prehranjevanje in preventivno delovanje so ključni dejavniki, ki med odraščanjem zagotavljajo optimalno rast in razvoj. Zato je posebej pomembno, da učencem v šolskem prostoru ponudimo dejavnosti za preprečevanje in odpravljanje negativnih posledic današnjega načina življenja in jih s tem spodbujamo k zdravemu življenjskemu slogu.

Področje vsebuje tri sklope:

• Gibanje
  • Hrana in prehranjevanje
  • Zdravje in varnost

Dejavnosti se bodo izvajale pred, med in po pouku, v prostih urah in času podaljšanega bivanja.

V sklopu poskusa razširjenega programa bo naša šola v tem šolskem letu ponujala naslednje dejavnosti:

• Jogo
  • Sproščevalnico
  • Rekreacijo med odmori
  • Šolski vrt
  • Folkloro
  • Ansambel
  • Delavnice Izzivi odraščanja
  • Športanje

Vsem učencem se omogoča najmanj 5 ur gibanja na teden.

Učenci se lahko priključijo k dejavnostim glede na svoje interese in želje. Med šolskim letom bodo glede na povpraševanje in interes možne tudi spremembe.

Razredniki  in izvajalci RaP bodo dejavnosti predstavili v prvem tednu.

Vabljeni, da se nam pridružite!