AKTIVko

Cilji podaktivnosti:

• Zaposliti učence v njihovem prostem času (pred poukom, v času prostih ur, po pouku in v popoldnevih).
  • Prebuditi možgane z različnimi gibalnimi, miselnimi, sprostitvenimi in ustvarjalnimi aktivnostmi.
  • Razvijati ustvarjalnost, inovativnost, kreativnost, kritično razmišljanje.
  • Učence navaditi na redno zajtrkovanje in jih ozavestiti o pomenu zajtrka in zdrave prehrane.
  • Naučiti učence tehnik sproščanja.

ŠOLSKO LETO 2021/2022

ZLATA MEDALJA NA TEKMOVANJU V PEKI POHORSKE GIBANICE

ŠOLSKO LETO 2020/2021

USTVARJALKE IZ PETEGA RAZREDA

Skupina petošolk zelo rada ustvarja. Skupaj ustvarimo enostavne a uporabne dekorativne izdelke, npr. vrtnice in metuljčke iz papirja, mašnce, s katerimi lahko okrasimo darilo ali morda kakšen kotiček v našem domu.

ZDRAV ZAJTRK

Tudi letos si vsak petek pripravimo zdrav in slasten zajtrk. Sodelujejo učenci 4., 5. in 6. razreda.
Zaradi ukrepov za zajezitev bolezni CORONA-19 smo naredili manjšo spremembo. Ker se otroci iz različnih razredov ne smejo mešati, vsak petek zajtrk pripravi druga skupina. Na jutranjem jedilniku smo imeli zdrav in krepilen smoothie, slastne ajdove palačinke z banano, odlično proseno kašo s suhimi slivami in medom, … Med pripravo teh dobrot pa se družimo in se imamo lepo.

RECEPT: AJDOVE PALAČINKE Z BANANO

Sestavine
100 g ajdove moke
4 ČŽ bele moke
1/2 ČŽ sode bikarbone
ščep soli
ščep sladkorja
1 mala banana
2,5 dl vode/mleka
2 jajci

Vse sestavine dobro zmiksaj in pusti stati 30 minut. Nato speci palačinke.

ŠOLSKO LETO 2019/2020

BOČ 2020: Intenzivne pevske vaje

Escape School

Enostavno slastna:

Modni aktivistki pri ustvarjanju (likovna kolonija na OŠ Pohorskega bataljona Oplotnica):

Zamaške zbiramo v novem zbiralniku:

Sproščena druženja in prebiranje poljubne literature

Zdravi zajtrki odmevajo v medijih: https://www.vecer.com/solarji-ob-petkih-pripravijo-zajtrk-10076589

ŠOLSKO LETO 2018/19

Telovadba za mlade možgane:

Zdravi zajtrki – najbolj zaželena aktivnost vsak petek zjutraj 🙂

AKTIVkov VESELI DECEMBER:

Na poseben način smo obeležili Svetovni dan otrok. Učenci so stopili v čevlje učiteljev in vodstvenih delavcev:

V letošnjem letu so chefi kuhinje že učenci sami. Hura za Gaio in njene zdrave ameriške palačinke s pirino moko in domačo slivovo marmelado.

Učenci pred in po pouku še dodatno trenirajo svoje možgančke.

ŠOLSKO LETO 2017/18

Učenci 1. – 4. razreda so s skupnimi močmi izdelali čebelnjak:

Na šoli je potekala likovna delavnica z lokalnim umetnikom Romanom Ferlincem, kjer so učenci slikali na platna z namenom prodaje slik na šolskem božičnem sejmu:

Z učenci 8. in 9. razreda smo izvedli delavnico Impro – kreativno dejavnost na temo improvizacijskega gledališča.

Otroci nižjih razredov so pripravili in igrali namizno družabno igro Banka šilihov. Najprej so igralne pripomočke izrezali kar sami, ko je bilo vse pripravljeno, pa je šlo zares:

V tednu otroka, ki ga letos spremlja misel »Povabimo sonce v šolo«, smo izvedli plesni projekt Plešimo skupaj!, kjer so učenci višjih razredov sestavili koreografijo, na katero smo skupaj zaplesali:

Naša šola je bila v Evropskem tednu športa še bolj gibalno aktivna kot sicer, saj smo sodelovali v akciji #BEACTIVE SLOVENIJA:

Letos je ponovno zaživel šolski kino:

Priprava zdravih zajtrkov poteka vsak petek zjutraj.

Dvakrat tedensko potekajo športne urice, kjer se učenci dodobra razgibajo.

ŠOLSKO LETO 2016/17

Učenci naše šole so si zaželeli aktivnih počitnic, zato smo za njih pripravili najboljši tridnevni šolski tabor daleč naokrog – POŠolski tabor 2017:

Galerija 1. dne:

Galerija 2. dne:

Galerija 3. dne:

Organizirali smo zgodovinski tabor na temo srednjega veka, na katerem smo spoznali nekatere zgodbe in pripovedi tistega časa. Otroci 6. in 7. razreda so interpretirali in uprizarjali zgodbe tistega časa ter se v bitki za Predjamski grad celo spopadli v naši telovadnici. Kot v starih časih smo si večerjo spekli kar zunaj nad tabornim ognjem, ležišča pa pripravili sami na blazinah v telovadnici. Zgodovina se še nikoli poprej ni zdela tako resnična.

Tokrat so se učenke 7. razreda preizkusile v pletenju kit. Folklorniki so nas namreč povabili na regijsko folklorno revijo:

Skupaj s Turističnim društvom Laporje smo organizirali velikonočno delavnico – šivanje velikonočnih voščilnic:

Učenke 8. razreda so priskočila na pomoč folklornikom pred njihovim revijskim nastopom. Učenkam so spletle kite in jih vizualno pripravile za nastop:

Šolski kino:

Zaživel je šolski blog. Trije učenci 6. razreda skrbijo, da se tudi drugi učenci šole vključujejo in komentirajo objavljene prispevke. Med sodelujočimi komentatorji je že bilo izvedeno prvo žrebanje:

Zimske radosti – drsanje in sankanje:

Petkovi zajtrki – priprava zelenih kašastih sokov

Utrinki naših prvih druženj: