Devetošolci smo se letos pri pouku likovne umetnosti seznanili tudi s področjem fotografije. V okviru pouka sta nas obiskala tudi profesionalna fotografa Boštjan Selinšek in Miha Matavž iz društva Plankton Media. Popeljala sta nas v svet športne in makro fotografije ter nam prestavila fotografsko opremo za fotografiranje v studiu in na prostem. Spoznali smo strokovne izraze za fotografsko opremo: objektiv, bliskavica, klasični fotoaparat in digitalna fotografija. Na primerih fotografij smo ugotavljali, da je kvalitetna fotografija tista pri kateri je fotograf uporabljal načela dobre fotografije, kot so kompozicija in zlati rez. Z računalniškim programom sta preoblikovala tudi naše fotografije, tako da so bile kompozicijsko in kontrastno urejene. Mnogi se navdušujemo nad fotografijo, saj nam pametni telefoni to omogočajo vsakodnevno. Posredovano znanje bomo v prihodnje skušali uporabiti v praksi, tako bodo naše fotografije vedno boljše.

Asja Majhen in Kaja Mušič