V Laporju smo v petek, 8. 12. 2023, priredili tradicionalni božično-novoletni sejem, že 20. po vrsti.

Najprej je naš bobnar Filip Bračič zaigral uvod v program, nato pa sta prisotne pozdravila ravnateljica šole in vrtca, ga. Margareta Voglar, in predsednik KS Laporje, g. Štefan Otorepec. Ker se gospa ravnateljica ob koncu koledarskega leta upokojuje, se ji je g. Otorepec v imenu sveta KS Laporje in v imenu staršev zahvalil za uspešno delo in povezovalno vlogo med šolo in KS, ki jo je v letih ravnateljevanja dobro opravljala. Sledil je nastop škratov Hrastka in Smrečke, odmevale so pesmi naših Štorkljic, otroškega in mladinskega pevskega zbora, KUD-ovega zbora ter zvoki šolskega benda in orkestra GŠ Slov. Bistrica. Presenečenje večera je bil nastop umetniške skupine Arbadakarba, ki smo jo spoznali že na odru oddaje Slovenija ima talent. Da so bili laporski otroci letos zelo pridni, je potrdil tudi Božiček, ki smo ga vsi že nestrpno pričakovali. S solom sta ga priklicali drugošolki.

S prižigom lučk na stojnicah se je šolski park spremenil v pravljično deželo. Okrašene stojnice so se šibile pod izdelki ustvarjalnih otrok, otroci na dodatnem odru so se predstavili s petjem in igranjem, ogledali smo si prečudovite likovne stvaritve učencev in izvedli licitacijo, dišalo je po prigrizkih in vroči čokoladi, predvsem pa je odtehtal stisk rok, prijazen pozdrav in pomenek med množico obiskovalcev, ki se je zbrala v šolskem parku. Hvala vsem, ki ste prišli in pripomogli k temu, da obogatimo dejavnosti naših in vaših otrok, hvala vsem, ki ste sodelovali pri pripravah, na sejmu in po njem, iskrena hvala donatorjem in sponzorjem, vsem, ki ste prispevali kamenček v mozaiku sejemskega dogajanja, naj vam nastale fotografije in čarobni vtisi polepšajo praznične dneve, ki so še pred nami.

Piškote so pekli oziroma izdelovali druge izdelke:

Anica Čater,

Irena Razboršek,

Mateja Pahič,

Francka Otorepec,

družina Vesne Mraz,

družina Tomaža Kavklerja,

družina Karlija Kavklerja,

družina Pepelnik,

družina Vantur,

družina Španring Lorber,

družina Huhoja Koren,

družina Mlaker Bogme,

družina Vesne Sagadin.

 

Sponzorji in donatorji:

Impol Slovenska Bistrica,

KS Laporje,

Občina Slovenska Bistrica,

GRAND CORPORATION ZALOŽNIK d.o.o.,

Simfin d. o. o.

 

Nastopali oziroma pomagali so nam:

Glasbena šola Slov. Bistrica,

PGD Laporje,

Tomaž Šorli,

Franc Hozjan,

Ratko Gumzej, Branko Pahič in Matjaž Pahič,

Robert Loboda,

Nikolaj Onič,

Samo Žogan,

Turistično društvo Laporje,

Društvo upokojencev Laporje,

Aktiv kmečkih žena Laporje,

Kulturno društvo Bojan Sinič,

Svet staršev in Šolski sklad OŠ Gustava Šiliha Laporje,

starši redarji na sejmišču in starši prodajalci na stojnicah,

mamice z otroškimi knjigami, igračami, družabnimi igrami …,

delavci in upokojenci šole in vrtca,

mamice, ki so pomagale pri pripravi cen.

 

Iskrena hvala.