Vlada RS je 29. 4. 2020 sprejela Okvirni načrt sproščanja omejitvenih ukrepov, s katerim od 18. 5. 2020 dalje postopoma odpravlja omejitve na področju šolstva in predšolske vzgoje.

Tako se 18. 5. 2020 učenci 1. VIO (1., 2. in 3. razred) ponovno vračajo v šole, 25. 5. 2020 jim sledijo še učenci 9. razredov.

Na šoli se bo izvajalo tako jutranje varstvo, kot tudi podaljšano bivanje, vendar pa glede na
priporočila NIJZ apeliramo na vas, da poskušate urediti prihode in odhode otrok v šolo in iz
nje čimprej, po končanem pouku (seveda glede na vaše organizacijske zmožnosti).

Prav tako bi vas prosili, da v primeru, ko bodo otroci iz šole prihajali/odhajali sami, razmislite, če je le mogoče, da to storijo peš in se ne poslužujejo javnega prevoza (avtobusa/kombija). Pri tem upoštevajte prometno varnostni načrt šole (šolska spletna stran).

Zaradi usmeritev ZRSŠ in NIJZ, ki šoli nalagajo prilagojeno organizacijo dela in izvedbe dejavnosti, nujno potrebujemo vaše informacije in soglasja o vključenosti otrok v jutranje varstvo, podaljšano bivanje, šolsko prehrano in koriščenju javnega prevoza ter izjavo o zdravju otroka.

Lahko pa jih najdete tudi tukaj:

Vse obrazce ste prejeli tudi na osebni elektronski naslov.

 

S prijaznimi pozdravi,
Margareta Voglar, ravnateljica