Šola je potrkala na vrata otrok, ki bodo jesen začeli obiskovati prvi razred na OŠ Gustava Šiliha Laporje. S prijaznim pismom smo jih povabili na delavnice. In tako smo se v sredo, 27.1. 2016, zbrali v Šilihovi dvorani.

Nadebudni cicibani, ki so prišli v lepem številu, so popestrili popoldne degujem in paličnjakom v prvem nadstropju naše šole. Predvsem pa so dobro usvojili prostorno telovadnico, ki komaj čaka, da bo v naslednjem letu gostila še en razred gibanja željnih otrok. Otroci so se rokovali z živalcami, se igrali štafetne igre, kaj povedali in slišali v tujem jeziku, predvsem pa spoznavali, kako je, ko postaneš šolar. Za starše je medtem poskrbela gospa ravnateljica in jim predstavila, kaj vse počnejo učenci naše šole.

Otroci so vsi v en glas povedali, da bodo še prišli. Čaka jih še en splet delavnic z drugimi učitelji in sicer v sredo, 10. 2. 2016, ob 17. uri. Starši jih bodo med delavnicami tudi vpisali v šolo, ki jim bo v jeseni na stežaj odprla vrata.