V torek, 26. aprila, smo se učenci in učitelji podali na pohod po Laporski pohodniški poti. S pohodom smo se kot vsako leto priključili projektu gibanja in druženja generacij Šport Špas.

Starejši učenci so odšli po vzhodnem delu poti, mlajši pa po Štorkljini poti kot so pot poimenovali člani turističnega podmladka naše šole. Na pot smo se podali po ogrevanju na igrišču in v šolskem parku. Le to je bilo zabavno in učinkovito hkrati.

Člani turističnega podmladka so med potjo za otroke pripravili zabavne igre (Gozdni limbo, klatenje vej …) in nekaj koristnih nasvetov, kako uporabiti rastline (kostanj, babji zob, kopriva …), ki rastejo ob poti.

Se sprašujete, kaj je to babji zob? Ne bomo vam izdali. Pridite v Laporje, se sprehodite po naši poti, pa boste izvedeli.

Pri vodenju po vzhodni poti so nam na pomoč priskočili člani Turističnega društva Laporje, ki se jim iskreno zahvaljujemo.

Kako lepo smo se imeli, preverite v galeriji slik.