V ponedeljek, 16. 5. 2016, je na Gimnaziji in Srednji poklicni in tehniški šoli v Murski Soboti potekal zagovor raziskovalnih nalog na državnem nivoju.

Zagovora so se udeležili tudi naši učenci. Sara Bevc in Katja Košič iz 7. razreda sta pod mentorstvom Mateje Vouk zagovarjali raziskovalno nalogo s področja sociologije Ali je kupčkanje “kul”?Jurij Hojnik in Uroš Sobotič Verdnik iz 9. razreda pa sta pod mentorstvom Marijana Krajnčana in Alenke Fidler zagovarjala raziskovalno nalogo s področja fizike Merjenje vitalne pljučne kapacitete s pomočjo Arhimedovega zakona.

Ponosni smo na naše učence in mentorje, saj sta obe nalogi dosegli zlato priznanje na državnem nivoju in hkrati zasedli  prvo mesto na svojem področju!

 

Učenci bodo priznanje prejeli v soboto, 11. 6. 2016, na slovesni podelitvi v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani.

 

Iskrene čestitke!

????????????????????????????????????