Ob pričakovanju novoletnih počitnic, božičnih daril in druženj s sorodniki ter prijatelji smo obeležili slovenski državni praznik Dan samostojnosti in enotnosti. Poudarili smo, da je domovina tam, kjer smo doma mi, naši prijatelji, sorodniki…
Po kulturnem programu je V Šilihovi dvorani sledilo veliko presenečenje.
Obiskal nas je Jure Ivanušič, gledališki in filmski igralec, režiser, scenarist, koncertni pianist, skladatelj, večkratni nagrajenec Slovenske popevke, festivala Šanson in Portoroškega filmskega festivala in še mnogo več. Četudi so bila pričakovanja velika, je g. Jure Ivanušič presegel vse, kar smo si zamislili. Razigrano, sproščujoče in zanimivo nas je popeljal skozi zgodovino glasbe in navdušil ter nasmejal prav vsakega poslušalca v starostno razgibanem občinstvu. Naš poklon.
S toplimi občutki in velikim pričakovanjem se odpravljamo na počitnice in vam želimo srečno v 2017.
Učenci in učitelji OŠ Gustava Šiliha Laporje