Pa smo dočakali dan, ko smo se z vlakom odpravili raziskovat Budimpešto.

Naše potovanje se je začelo na železniški postaji Pragersko, kjer smo se vkrcali na vlak za madžarsko prestolnico. Začela se je naša enotedenska pustolovščina.

Zamenjali smo kar nekaj tirov, vozili smo se v različne smeri, a z vlaka nismo stopili!

Med potjo smo lahko opazovali manjša naselja in hiše ob progi. Pot je bila dolga, a smo si večino časa popestrili s pogovori, smehom in igrami. Vlak nas je pripeljal do železniške postaje Budimpešta Deli, kjer nas je že čakala prva naloga.

Morali smo poiskati postajo podzemne železnice, kar nam je po nekaj debatiranja tudi uspelo. Nato smo se morali orientirati na karti in poiskati pot do hotela Ibis. Vožnja s podzemno železnico je bila prava pustolovščina, saj se nas je večina z njo vozila prvič.

Hotel nam je uspelo najti, po prijavi smo si privoščili večerjo in težko zaslužen počitek!

Se že veselimo prihodnjega dne!

Katja Košič, Sara Bevc