(prejšnji prispevek – 17.10.)

Lisaboa 18.10.2017

V sredo 18. septembra smo vsi učenci, vključeni v projekt Erasmus+, obiskali lokalno podjetje Abyss&Habidecor, ki se ukvarja z izdelavo brisač, prevlek za postelje, preprog ipd. Njihov slogan je Fine Portugese towels and rugs (kar pomeni najboljše portugalske brisače in preproge). Podjetje, ki deluje že 30 let, je zelo priljubljeno tudi pri domačinih, saj so ponosni na podjetje, ki je znano po svetu z zelo kakovostnimi izdelki. Pri delavcih kot pri domačinih je tudi zelo priljubljen šef, saj imajo delavci svoj bazen, ki ga uporabljajo s  svojimi družinami. Vsak izmed nas je dobil tudi spominsko darilo.

Takoj za tem smo se odpravili na avtobus, ki nas je odpeljal v glavno mesto Portugalske – Lizbono. Ko smo prispeli v mesto, smo se najprej podali na kosilo, nato pa smo se sprehodili po mestu. Po kosilu smo odšli k reki Tejo, ki se izliva v morje. Tam je bila zelo lepa peščena plaža, a če smo hoteli do nje, smo morali paziti na valove, ki so butali ob zid na obali. Čez smo prišli srečni, ko pa smo šli nazaj, so se začele težave. Tisti, ki smo šli prvi, smo prišli čez brez da bi se zmočili, čeprav za las. Tisti, ki pa so malce zamudili pravi trenutek, pa so bili mokri, vključno z učiteljico. Z mokrimi čevlji, polni mivke, smo punce odšle z učiteljicama po trgovinah (po nogavice), fantje pa so odšli z učiteljem na grad, kjer so uživali v razgledu nad celotnimi mestom. Mesto je bilo zelo živahno, polno navijačev Mancherster Uniteda, saj je bila zvečer na sporedu tekma lige prvakov z FC Benfico. Proti večeru smo odšli nazaj do mesta, kjer smo se ločili ter nato skupaj z ostalimi sodelujočimi državami odšli na avtobus, kjer pa se ni spremenilo kaj dosti, saj smo še vedno peli, se veselili, razen nekaterih, ki so spali. Ko smo prišli v hotel smo popadali v postelje in polni lepih vtisov zaspali v naslednjem trenutku.