Že nekaj let vsak tretji petek v novembru, letos 17. 11. 2017, na naši šoli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom obeležujemo dan slovenske hrane. Glavni namen razglasitve dneva slovenske hrane je podpora slovenskim pridelovalcem in predelovalcem hrane ter spodbujanje zavedanja in pomena domače samooskrbe, ohranjanje čistega, zdravega okolja, ohranjanje podeželja, seznanjanje mladih s postopki pridelave in predelave hrane in spodbujanje zanimanja za dejavnosti na kmetijskem področju.

Tako otroci kot delavci šole bomo v petek zajtrkovali kruh z maslom in medom, za povrh jabolko, vse skupaj pa poplaknili s skodelico mleka. Želodčke pa bomo na zajtrk pripravljali že pred petkom, saj bomo na temo zdrave prehrane in slovenskega zajtrka v okviru projekta POŠ tekom tedna izvajali razne dejavnosti.