12. marec 1311 je datum, ko se v pisnih virih prvič omenjajo bistriški meščani, naša občina pa na ta dan praznuje občinski praznik. V petek, 9. 3. 2018, smo se učenci in učitelji naše šole zbrali v Šilihovi dvorani, kjer smo ta dan obeležili s prireditvijo.

Nismo pa nastopali sami, temveč smo na obisk povabili tudi bivšega ravnatelja naše šole, gospoda Ferda Ključevška, ki nam je v pogovoru z učiteljico Marjetko Čas zelo nazorno približal pouk, kot se je izvajal v preteklosti. Izvedeli smo veliko zanimivega o preteklosti naše šole, povedal pa je nam je tudi, kako je izgledalo njegovo osebno srečanje s profesorjem Gustavom Šilihom. Kar nismo se mogli nasititi njegovih anekdot iz preteklosti.

Prireditev smo zaključili s kvizom o poznavanju življenja in dela profesorja Gustava Šiliha, kjer so se med seboj pomerili najprej ekipi 6. in 7., nato pa še 8. in 9. razreda. V obeh primerih pa so več znanja o tematiki pokazali – mlajši.