Člani turističnega podmladka smo se 20. 3. 2018, predstavili na turistični tržnici v Mariboru. Predstavljali smo se z nalogo LLL po LPP (Lapasti Lapko lapa po Laporski pohodniški poti). Na naši stojnici je bilo zelo živahno, saj so dinozaver Lapko in njegovi pomočniki veselo in neutrudno vabili na obisk mimoidoče. Veliko se jih je z nami igralo igro sestavljanke in opravilo zabavne naloge. Med njimi tudi gospa ravnateljica, ki si je za pomoč pri izvedbi poiskala našo navijačico Anjo. Skupaj sta naredili 5 počepov in uspešno opravili nalogo, za nagrado pa dobili magnetek z našo maskoto – Lapkom. Obiskovalci so z zanimanjem prebirali pesmi in zgodbe, ki smo jih zbrali v zbirko Lapko pravi … Ves čas je dogajanje budno spremljala stroga komisija, ki je na koncu odločila, da smo si prislužili SREBRNO PRIZNANJE.
Pri pripravi naloge in predstavitve so nam na pomoč priskočili: ga. ravnateljica – hvala za vso podporo in sodelovanje pri uresničitvi vseh idej, ki smo jih imeli; Turistično društvo Laporje – hvala za finančno podporo; Nina Šlamberger iz Rač – izdelava magnetkov ter podjetje Impos – grafično oblikovanje naše maskote. Največja zahvala pa gre našim staršem – za razumevanje, podporo in spodbudo.

Člani turističnega podmladka z mentorico Andrejo Perkovič