Umetnost nas sprošča, navdaja z veseljem in prijetnimi občutki. Umetnina nam nudi priložnost, da kritično razmišljamo, da spreminjamo svoja stališča in oblikujemo svoj odnos do sveta. Navdušeni nad barvami, oblikami in likovnim izražanjem se naši učenci leto za letom merijo z vrstniki iz Slovenije in sveta na državnih in mednarodnih likovnih natečajih.  Osnovna šola Karla Destovnika Kajuha Šoštanj je že 50. leto zapored razpisala likovni natečaj z naslovom »Likovni svet otrok«. Tema je bila »dinamika likovnega ritma«. Kot je zapisano na razpisu natečaja, je ritem del življenja, ki ga srečamo na vsakem koraku, na primer v bitju srca, v izmenjavi letnih časov, noči in dneva, v svetlobi in temi. Na natečaj je prispelo preko 2700 likovnih del predšolskih in osnovnošolskih otrok iz 98 vrtcev in šol. Strokovna komisija je za razstavo izbrala 380 likovnih del z vseh področij ustvarjanja.

Z velikim zanosom so ustvarjale naše mlade ustvarjalke Anika Auer, Zala Klančnik, Lana Kušar in Neža Rak in osvojile bronasto državno priznanje. Nagrajena likovna dela so računalniške grafike in prostorsko oblikovanje iz gline.

Zelo sem ponosna na vas in se veselim prihajajočih ustvarjalnih ur.

Iskrene čestitke.

Mentorica: Renata Jesenek